سه‌شنبه 24 مهر 1397   23:07:16
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/8/20 شنبه
کتاب بررسی وضعیت عملکرد شرکت‌های بورسی آذربایجان‌غربی منتشر شد
کتاب بررسی وضعیت عملکرد شرکت‌های بورسی استان آذربایجان‌غربی در راستای آگاهی از وضعیت شرکت‌‌های بورس استان در مقایسه با سایر شرکت‌ها و داشتن اطلاعات شفاف و رسمی از عملکرد شرکت‌ها و موقعیت آن‌ها در بازار اوراق بهادار، توسط معاونت اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، معاونت اقتصادی این اداره‌کل به‌منظور رتبه‌بندی شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار و در دسترس قرار دادن راهنمای مفید برای سرمایه‌گذاران و فعالان بازار و بررسی و مقایسه وضعیت شرکت‌های پذیرفته‌شده استان آذربایجان‌غربی در بورس اوراق بهادار تهران با شرکت‌های هم‌گروه، اقدام به تهیه کتاب مذکور نموده است.

بر پایه این گزارش، کتاب مزبور در 5 فصل با عناوین مبانی و کلیات، در زمینه وضعیت عملکرد شرکت‌های بورسی استان آذربایجان‌غربی گردآوری‌ شده است.

در فصل اول که شامل مبانی و کلیات بوده؛ در 7 بخش شامل مقدمه، بیان مسئله، ضرورت و اهمیت موضوع، هدف از بررسی موضوع، سؤالات قابل‌طرح با موضوع، روش انجام تحقیق، محدودیت‌های پژوهش و ساختار فصول آورده شده است،

 در فصل دوم با عنوان ادبیات موضوع در دو بخش مبانی نظری و پیشینه پژوهش عناوینی چون نسبت‌های مالی، مزایای تحلیل نسبت‌های مالی، محدودیت‌های تحلیل نسبت‌های مالی، مطالعات داخلی و مطالعات خارجی را شامل می‌شود.

در فصل سوم کتاب که با عنوان روش تحقیق تنظیم‌شده است، این فصل در 2 بخش شامل روش تاپسیس و رتبه‌بندی با استفاده از روش تاپسیس جمع‌بندی شده و در فصل 4 کتاب با عنوان تحلیل موضوع که مشتمل است بر شش بخش که شامل بررسی عملکرد شرکت‌های سیمان ارومیه و سیمان‌سفید ارومیه، رتبه‌بندی شرکت‌های گروه سیمان، بررسی عملکرد شرکت پگاه آذربایجان‌غربی، رتبه‌بندی شرکت‌های گروه مواد غذایی، بررسی عملکرد شرکت‌های قند پیرانشهر و شهد خوی و رتبه‌بندی شرکت‌های گروه قند است.

نتیجه‌گیری در فصل پنجم کتاب در دو بخش جمع‌بندی و نتیجه‌گیری و راهکارهای سیاستی گردآوری‌شده و در کلیه مباحث کتاب هر جا که ضرورتی داشته، مجموعه قوانین مرتبط با آن مبحث نیز به‌تفصیل بحث شده است.

لازم به ذکر است که این کتاب توسط معاونت اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی در 83 صفحه در قطع وزیری تألیف شده است.

علاقه‌مندان و دانش‌پژوهان می‌توانند برای دریافت فایل کتاب " بررسی و مقایسه وضعیت شرکت‌های پذیرفته‌شده استان آذربایجان‌غربی در بورس اوراق بهادار تهران با شرکت‌های همگروه " به پورتال اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، به نشانی www.ag.mefa.ir مراجعه نمایند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir